Od czego zacząć ?

reprifab_lcd_small

Decydując się na budowę własnej drukarki 3D musisz polegać na swoich umiejętnościach. Jeżeli swoje umiejętności techniczne uważasz za zaawansowane, możesz zbudować dowolną, opensoure’ową drukarkę 3D, a nawet drukarkę wg własnego projektu.

Jeżeli chcesz oszczędzić sporo czasu (a czas to przecież dużo pieniędzy) możesz zdecydować się na budowę drukarki 3D w oparciu o gotowy zestaw, wraz z instrukcją złożenia. Zwróć uwagę na naszą ofertę zestawu do budowy drukarki 3D – Reprifab.

Pod pojęciem drukarki 3D RepRap DIY (DIY – Do It Yourself czyli Zrób to Sam !) rozumiemy drukarkę do druku przestrzennego, którą można samemu zbudować w warunkach domowych, na licencji open source (GPL). Dzięki tkiemu podejściu, to Ty decydujesz, jaką drukarkę 3D zbudujesz. Wielu gotowych projektów, oraz inspiracji drukarek 3D RepRap DIY dostarczy Ci strona reprap.org.

Na rynku dostępne są różne komponenty do budowy drukarek 3D RepRap DIY, które będą miały swoje zastosowanie do wielu rozwiązań. Poszukuj dobrych i sprawdzonych komponentów, pasujących do Twojego projektu. Niektóre komponenty są uniwersalne, np. głowice drukujące (hot-end), podgrzewane stoliki drukarki (heated-bed), elektronika (Sanguinololu, RAMPS, itp)  i mają zastosowanie do wielu popularnych lub autorskich konstrukcji drukarek 3D.

Jeżeli decydujesz się na budowę własnej, domowej drukarki 3D RepRap DIY, sprawdź dokładnie, czy oferowane przez nas komponenty będą miały zastosowanie do Twojego rozwiązania. Nasze komponenty z powodzeniem nadają się do budowy wielu drukarek 3D. Jeżeli nie jesteś pewien czy proponowane przez nas komponenty będą odpowiednie dla Twojej drukarki 3D, napisz do nas. Aby dowiedzieć się więcej na temat przygotowań i budowy drukarki 3D RepRap DIY, możesz skorzystać z naszego poradnika.

Najtańszym obecnie rozwiązaniem w naszej opinii, oferującym poprawne efekty wydruku 3D, jest budowa drukarki Mendel Prusa i2. Możesz zakupić u nas gotowy zestaw do budowy drukarki 3D – Reprifab, łączący atrakcyjny wygląd z wysoką jakością wykonywanych wydruków, lub skorzystać z naszej oferty komponentów do budowy drukarki 3D. Zapraszamy do naszego sklepu!

Komentarze są wyłączone.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2012-2014 trojwymiarowo.pl